Joomla Slide Menu by DART Creations
Home nieuws obalo nieuws juryrapport Scriptieprijs LBRT
vergroot/verklein
Increase Font Size Reset Font Size Decrease Font Size
juryrapport Scriptieprijs LBRT

Het juryrapport

Elvira Rouwenhorst stelt dat een onderzoek erop gericht moet zijn om het totale kind en diens leefwereld zo goed mogelijk te beschrijven, zodat duidelijk wordt hoe het kind de hem omringende wereld beleeft én om te begrijpen waarmee het kind in zijn ontwikkeling geholpen zou kunnen worden.

De uitgangsvraag van het onderzoek is: welke gegevens uit de ontwikkeling van het kind en de schoolgeschiedenis zijn diagnostisch gezien relevant en hoe kregen wij deze informatie van scholen beschikbaar? Om die vraag te kunnen beantwoorden heeft de onderzoeker zich verdiept in de theorie van de fenomenologie om van daaruit te komen tot een model waarmee de relevante gegevens van school kunnen worden opgevraagd in het belang van goede diagnostiek.
De concrete opbrengst van het onderzoek bestaat uit vragenlijsten waarmee school en onderzoekspraktijk in staat worden gesteld om efficiënt en effectief aan de slag te gaan, zodanig dat het kind centraal staat.

De jury is van mening dat het onderzoek grondig en systematisch is opgezet en dat de verslaglegging daarvan zeer prettig leesbaar is. Het onderzoek is een aanzet tot een betere relatie tussen scholen en de eigen praktijk met betrekking tot de informatievoorziening.
Voor de remedial teachers met een eigen praktijk zal het vernieuwend en verfrissend zijn.

De LBRT hoopt dat Elvira Rouwenhorst met het uitdragen van haar bevindingen een drug kan slaan tussen scholen en de eigen praktijk en wenst haar veel succes met haar werk als remedial teacher en diagnosticus.

Namens het LBRT-bestuur

Truus Boogaard-Koenen

Voorzitter jury